15 września 2014 przedstawiciele naszej szkoły na czele z dyrektorem Stanisławem Parysiem oraz nauczycielami: Waldemarem Ciołkoszem i Waclawem Kołczakiem  udali się do Warszawy na spotkanie szkół noszących imię księdza Jerzego Popiełuszki.

Zaproszenie to , z okazji 67 urodzin księdza Jerzego Popiełuszki ,  skierował do nas proboszcz parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie ks. dr Marcin Brzeziński.

W spotkaniu uczestniczył poczet sztandarowy naszej Szkoły w składzie: Jakub Balicki - chorąży, w asyście Klaudia Froń i Natalia Ozga.

Odpowiadając pozytywne na zaproszenie, równocześnie z radością wyraziliśmy wdzięczność i pozytywnie przyjęli propozycję ks. dr Marcina Brzezińskiego, aby to właśnie przedstawiciele naszej szkoły w uroczystej procesji nieśli relikwiarz Ks. Jerzego Popiełuszki. Relikwiarz ten nieśli członkowie organizacji patriotycznej "Strzelec" w kładzie:

Spotkanie rozpoczęła procesja dziękczynno-pochwalana: na czele relikwiarz ks. Jerzego Popiełuszki niesiony właśnie przez uczniów naszej szkoły, następnie poczty sztandarowe przybyłych szkół, księża zgromadzeni na uroczystości. Uroczystościom przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej ks. Rafał Markowski.

Ciekawostka wartą odnotowania jest fakt, że ks. biskup jest bratem lidera zespołu Perfekt Grzegorza Markowskiego.

Po mszy świętej odbyła się projekcja filmu związanego z upadłym już systemem komunistycznym, rolą i działalnością ks. Popiełuszki w tamtym okresie, jego męczeńską drogą.

Następnym punktem programu było zwiedzanie muzeum księdza Jerzego Popiełuszki, gdzie w bardzo ciekawy sposób przewodnik przybliżył życie, działalność, męczeństwo patrona naszego gimnazjum. Okolicznościowego wpisu w Księdze Pamiątkowej dokonał dyrektor gimnazjum Stanisław Paryś.

Spotkanie zakończyła modlitwa przy grobie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki i błogosławieństwo księdza biskupa.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele 19 szkół z całej Polski. Zauważyć można było m.in. sztandar:  zaprzyjaźnionego z naszą szkołą Gimnazjum w Juhnowcu Górnym w woj. warmińsko-mazurskim, sztandar gimnazjum nr 3 z Zakopanego, który nieśli uczniowie ubrani w stroje góralskie, gimnazjum w Suchowoli w woj. podlaskim, gimnazjum w Starym Pilczynie w woj. mazowieckim, zespołu szkół w Jaślanach, gimnazjum w Niedrzwicy w woj. lubelskim  oraz sztandary innych szkół przybyłych na spotkanie.

 

RELACJA FOTOGRAFICZNA