W dniu 27 stycznia 2014r. w drugim tygodniu ferii zimowych odbył się wyjazd na lodowisko do Dębicy dla chętnych uczniów Gimnazjum w Wielopolu Skrzyńskim. Była to wycieczka zorganizowana przez mgr Bogumiłę Matysek, a opiekunami byli mgr Celina Cabaj oraz mgr Natalia Paryś. Grupa gimnazjalistów mogła korzystać z lodowiska od  930. Przygotowanie się do wyjścia na lód zajęło trochę czasu. Trzeba było wypożyczyć łyżwy i dopasować do swojego rozmiaru buta, co nie każdemu udało się za pierwszym razem. Gdy wszyscy mieli łyżwy na nogach, każdy mógł sprawdzić swoje możliwości jazdy na tafli lodowej. Przez dwie godziny  wszyscy cieszyli się z możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu.

Całe lodowisko było do dyspozycji. Każdy jeździł jak umiał: na początku niektórzy częściej leżeli na lodzie niż przyjmowali postawę pionową, ale z czasem było coraz lepiej. Niestety około godziny 1130 kiedy już wszyscy opanowali sztukę jazdy na łyżwach trzeba było kończyć zabawę. W drodze powrotnej w autobusie panowała cisza, ponieważ uczniowie byli zmęczeni i poobijani po dwugodzinnych piruetach na lodzie.

Wyjazd ten był bardzo udany. Pozwolił wzmocnić sprawność fizyczną zarówno uczniów jak i opiekunów. Poza tym podczas wspólnej zabawy był czas na lepsze poznanie nowych koleżanek i kolegów, a także  nauczycieli.

 

RELACJA FOTOGRAFICZNA