7 maja 2014 w Szkole Podstawowej nr 3 w Sędziszowie Małopolskim oraz na powiatowym miasteczku ruchu drogowego zlokalizowanym także w Sędziszowie Małopolskim odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Gminę naszą na w kategorii gimnazjum reprezentowali uczniowie: Eryk Sypień z klasy IC, Kacper Cabaj z klasy IID I Patryk Król z klasy IIIB. Opiekunem drużyny był pan Wacław Kołczak.

Poza naszą drużyną  reprezentującą  gminę Wielopole Skrzyńskie w turnieju uczestniczyły drużyny z gmin: Ropczyce /2 drużyny/, Sędziszów Małopolski, Ostrów, Iwierzyce.

Turniej składał się z czterech części: część pisemna sprawdzenia wiadomości z zakresu ruchu drogowego i pierwszej pomocy przedlekarskiej, część praktyczna udzielania pierwszej pomocy, część praktyczna jazdy rowerem po miasteczku ruchu drogowego oraz część praktyczna jazdy rowerem po torze przeszkód. Dodatkowym utrudnieniem jazdy rowerem po miasteczku ruchu drogowego był fakt, że równocześnie po miasteczku poruszały się dwa rowery kierowane przez uczniów różnych szkół.

W klasyfikacji generalnej uczniowie naszej szkoły zdeklasowali rywali wygrywając wszystkie konkurencje.

W całym turnieju indywidualnie pierwsze miejsce zajął Eryk Sypień, drugie miejsce zajął Patryk Król, trzecie miejsce zajął Kacper Cabaj.

Drużynowo  nasza reprezentacja zajęła oczywiście pierwsze miejsce i będzie reprezentowała powiat ropczycko-sędziszowski w etapie wojewódzkim Turnieju BRD, który odbędzie się 15.05.2014 roku.

 

RELACJA FOTOGRAFICZNA