Turniej Piłki Nożnej „COCA COLA CUP 2015”

        

 

         Turniej piłki nożnej „COCA COLA CUP 2015”, jako I etap rozgrywek ogólnopolskich odbył się 27 marca 2015 roku na boisku Orlik przy  Gimnazjum w Wiśniowej. Wzięło w nim udział 4 zespoły: gimnazjum z Grodziska, gimnazjum w Żarnowej, gimnazjum w Wiśniowej, jako  gospodarz turnieju i gimnazjum Wielopole. Turniej rozgrywany był zgodnie z regulaminem „Coca Cola Cup” i według nadesłanego protokołu. Rozgrywki prowadzone były systemem „każdy z każdym”.  Po otwarciu turnieju przez Dyrektora Gimnazjum w Wiśniowej , zaprezentowaniu zespołów i  przedstawieniu sędziów, przystąpiono do rozgrywek.

 

W pierwszym meczu spotkały się zespoły reprezentujące gimnazjum w Żarnowej i gimnazjum z Wielopola. Nasza drużyna występowała w składzie T. Birówka, P. Król,           J. Ścibior, K. Bujak, J. Długosz, B. Sikora. K. Cabaj, K. Lisak, K.Król, N. Bysiewicz,                   K. Wymysłowski.  Mecz zakończył się zwycięstwem naszego zespołu 2:0, strzelcem bramek T. Birówka, który jak się później okazało był najskuteczniejszym naszym zawodnikiem . W drugim spotkaniu gospodarz, czyli gimnazjum Wiśniowa, podejmował zespół z Grodziska, wygrywając zdecydowanie 5: 1. Mecz trzeci to gimnazjum z Grodziska i Żarnowej, a końcowy wynik 3:1 dla Grodziska. W drugim swoim meczu nasi chłopcy spotkali się z gospodarzem, gimnazjum Wiśniowa. Po bardzo emocjonującym spotkaniu drużyny podzieliły się punktami (1:1). Piąty mecz to rywalizacja gimnazjum z Grodziska i naszej drużyny. Chłopcy walczyli o zwycięstwo i jak najwyższy rezultat. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 4:0. W ostatnim spotkaniu gospodarz turnieju zmierzył się  z drużyną gimnazjum z Żarnowej, wygrywając 7:2, co dało chłopcom z Wiśniowej I miejsce w turnieju. Nam przypadło  II miejsce w całym turnieju, zdobywając tą samą liczbę punktów co zwycięzca. Do awansu zabrakło nam trzech bramek. III miejsce wywalczyło gimnazjum Grodzisko, IV gimnazjum Żarnowa.

 

Tabela końcowa:

DRUŻYNA

MECZE

BRAMKI

PUNKTY

MIEJSCE

Wiśniowa

3

13-4 (+9)

7 pkt

I

Wielopole

3

7-1(+6)

7 pkt

II

Grodzisko

3

4-10

3 pkt

III

Żarnowa

3

3-12

0 pkt

IV

 

Turniej odbywał się w miłej i przyjaznej atmosferze, dostarczając zawodnikom i kibicom wiele emocji. Na zakończenie imprezy uczestnikom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy. Zamykając turniej organizator podziękował wszystkim uczestnikom za udział i walkę fair play, życząc jednocześnie dalszych sukcesów sportowych.

RELACJA FOTOGRAFICZNA