W dniu 3 oraz 4 kwietnia 2014 roku na boisku "Orlik" w Wielopolu Skrzyńskim   miały miejsce rozgrywki w ramach Turnieju Piłki Nożnej  Coca Cola Cup 2014.      

              Turniej piłki nożnej „COCA COLA CUP 2014”, jako I etap rozgrywek ogólnopolskich odbył się 3 marca 2014 roku na boisku Orlik przy Publicznym Gimnazjum w Wielopolu Skrzyńskim. Wzięło w nim udział 4 zespoły: gimnazjum w Niechobrzu, gimnazjum w Żarnowej, gimnazjum w Pstrągowej i gospodarz turnieju gimnazjum Wielopole. Turniej rozgrywany był zgodnie z regulaminem „Coca Cola Cup” i według nadesłanego protokołu. Rozgrywki prowadzone były systemem „każdy z każdym”.  Po otwarciu turnieju o godz. 9.30, zaprezentowaniu zespołów i  przedstawieniu sędziów, przystąpiono do rozgrywek.

            W pierwszym meczu spotkały się zespoły reprezentujące gimnazjum w Żarnowej i gimnazjum w Pstrągowej. Mecz zakończył się remisem 2:2 i podziałem punktów. W drugim spotkaniu gospodarz, czyli nasza szkoła, w składzie Piotr Olech, Bartłomiej Matysek, Jarosław Zając, Tadeusz Dziurdzik, Maciej Raś, Tomasz Stawarz, Tymoteusz Birówka , Artur Sikora, Bartłomiej Sikora i Paweł Król podejmowali gimnazjum z Niechobrza. Po bardzo emocjonującym spotkaniu drużyny również podzieliły się punktami (2:2). Mecz trzeci to gimnazjum z Niechobrza i Żarnowej, a końcowy wynik 3:1 dla Niechobrza. W drugim swoim meczu nasi chłopcy spotkali się z gimnazjum Pstrągowa i powtórzyli wynik z pierwszego meczu , remisując 2:2. Piąty mecz to rywalizacja gimnazjum z Niechobrza i Pstrągowej, tutaj padł wynik 3:1 dla tych pierwszych, co oznaczało zwycięstwo w całym turnieju przez gimnazjum w Niechobrzu. W ostatnim spotkaniu turnieju nasza drużyna wygrała z drużyną gimnazjum Pstrągowa 4:2, co dało nam  II miejsce w całym turnieju. III miejsce wywalczyła Żarnowa, IV gimnazjum Pstrągowa. Do awansu zabrakło nam jednej bramki w drugim meczu.                                   

Za organizacje i przeprowadzenie turnieju , jak też przygotowanie zespołu do turnieju odpowiedzialny był  p. Piotr Czaja.

             Turniej odbywał się w miłej i przyjaznej atmosferze, dostarczając zawodnikom i kibicom wiele emocji. Na zakończenie imprezy uczestnikom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy. Zamykając turniej organizator podziękował wszystkim uczestnikom za udział i walkę fair play, życząc jednocześnie dalszych sukcesów sportowych.

                         W dniu 4 kwietnia 2014 roku do rywalizacji przystąpiły dziewczęta, a przeciwnikami naszej reprezentacji były drużyny z Gimnazjów w Gnojnicy Dolnej oraz Gumnisk. Reprezentacja naszego Gimnazjum, mimo wysokiego zwycięstwa w meczu z Gumniskami (7-0), nie awansowała do następnej rundy turnieju. Przegrała bowiem w drugim spotkaniu po zaciętej walce  z zespołem z Gnojnicy Dolnej (1-2). Nasze dziewczyny musiały zadowolić się drugim miejscem, a zwycięstwem zawodów została reprezentacja Gimnazjum w Gnojnicy Dolnej.

 

RELACJA FOTOGRAFICZNA