W dniu 25 listopada 2016 roku w naszej szkole odbyła się debata na temat cyberprzestępczości oraz zagrożeń płynących z korzystania z sieci internetowej.

W debacie prowadzonej przez przedstawicieli Powiatowej Policji w Ropczycach wzięli udział uczniowie wszystkich klas drugich. Na początku drugoklasiści obejrzeli krótki filmik mówiący o problemie cyberprzemocy wśród młodych ludzi. Następnie prowadząca debatę pani asp. Dominika Kopeć wraz z  asp. sztab. Piotrem  Krysą  przybliżyli omawiany problem ukazując jego istotę, zasięg i skutki.  Prowadzący debatę funkcjonariusz KPP wyjaśnili zawiłości prawa w tym temacie, rozwiali wątpliwości co do kwestii wykorzystywania wizerunku bez zgody osoby uprawnionej, stalkingu, sekstingu i przemocy wśród młodzieży np. wysyłania gróźb za pośrednictwem sms-ów czy też poprzez komunikatory internetowe. Na przykładach wskazali jakie zagrożenia czyhają na potencjalnych użytkowników Internetu, dlaczego nie powinno się bezgranicznie ufać wszystkim informacjom otrzymywanym na skrzynkę mailową.

W kolejnej części uczniowie mieli okazję zadawać pytania przedstawicielom Policji, którzy udzielali konkretnych odpowiedzi dotyczących cyberprzestępczości oraz zbliżonych problemów.

 Na zakończenie wyciągnięto jeden ważny wniosek, a mianowicie to że w sieci internetowej nie ma osób anonimowych i każdy nasz ruch zostawia w sieci ślad, który w razie potrzeby może zostać odnaleziony.

 

RELACJA FOTOGRAFICZNA