28 października 2014 roku uczniowie naszego gimnazjum wraz z opiekunami: panią Magdaleną Miś i panem Wacławem Kołczakiem korzystając z zaproszenia wystosowanego przez Marszałka Województwa Podkarpackiego pana Władysława Ortyla, Starostę Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego pana Stanisława Ziemińskiego oraz prezesa Agencji Rozwoju Regionalnego MARR S.A. pana Zdzisława Klonowskiego wzięli udział w Podkarpackim Festiwalu Nauki i Techniki, który odbył się w Zespole Szkół im. Ks. Dra Jana Zwierza w Ropczycach.

Uczniowie zwiedzili ekspozycje instytucji, szkół i przedsiębiorstw biorących udział w Festiwalu, uczestniczyli w wirtualnych lotach samolotem, wzięli udział w warsztatach fotograficznych, modelarskich oraz warsztatach nt. odnawialnych źródeł energii.

Wyjątkowo interesująca dla uczniów okazała się wystawa "Eksperymentuj!" przygotowana przez Centrum Nauki Kopernik z Warszawy, na której to wystawie każdy ze zwiedzających mógł wcielić się w rolę laboranta, technika, fizyka, informatyka,  chemika i samodzielnie wykonać dowolny eksperyment naukowy.

Na koniec festiwalu wszyscy zebrani uczestniczyli w pokazie "Muzyka".

 

RELACJA FOTOGRAFICZNA