Już po raz piąty w Publicznym Gimnazjum im. Księdza Jerzego Popiełuszki 08.06.2015r.odbył się Turniej Gier Planszowych, w tym roku pod hasłem „Między nami logikami”. Wzorem lat ubiegłych do turnieju zostali zaproszeni uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Wielopole Skrzyńskie oraz uczniowie klas pierwszych wielopolskiego gimnazjum. W piątej edycji turnieju rozgrywki obejmowały grę DIGIT .

Głównym celem jaki przyświeca Turniejom Gier Planszowych, organizowanym w naszym gimnazjum jest rozwijanie umiejętności logicznego myślenia wśród uczniów, rozwijanie postaw rywalizacji fair play oraz zachęcanie do takich form spędzania wolnego czasu które rozwijają i pogłębiają kontakty międzyludzkie.

W piątym Turnieju gier planszowych wzięli udział reprezentanci SP z Wielopola Skrz, SP z Nawsia, SP z Broniszowa, SP z Berdechowa, SP z Glinika oraz przedstawiciele pierwszoklasistów z naszej szkoły – łącznie 20 uczestników, którzy swoje zmagania turniejowe rozpoczęli o godzinie 10.45 .

Reprezentanci szkół podstawowych i gimnazjum rozegrali kilka zaciętych rund zmagając się miedzy sobą w DIDGITA. W tej grze głównym zadaniem każdego zawodnika jest pozbycie się wszystkich swoich kart lub większej ich liczby w porównaniu do pozostałych graczy. Na początku rozgrywek każdy gracz losuje kartę z wzorem figury którą układa z dołączonych do gry patyczków. Po ułożeniu wzoru odrzuca swoją kartę. Jeśli nie ma możliwości ułożenia wzoru z własnej karty w danej turze, to gracz musi dobrać kolejną kartę ze stosu. Grę kontynuuje kolejny gracz. Wygrywa gracz, który jako pierwszy pozbędzie się wszystkich swoich kart, pozostali gracze notują punkty ujemne za każdą posiadaną kartę.

Po kilu rozgrywkach „Mistrzem Digita” została Justyna Susz ze SP w Brzezinach, tytuł wice-mistrza przypadł Sylwii Szydło ze SP w Nawsiu, a zaszczytne trzecie miejsce przypadło Patrycji Chodak ze SP Glinik.

Nad całością zmagań uczestników V Turnieju opiekę sprawowały jego organizatorki: pani Bogumiła Matysek, pani Celina Cabaj oraz pani Alicja Paryś, które zaprosiły do współpracy uczniów z klasy 3B, 3A i 3C.

Nawet i tysiąc słów nie przekaże tego co jeden obraz. Warto było spojrzeć na pełne skupienia twarze w czasie rozgrywek, satysfakcję ze zwycięstwa. Również w przerwach między rundami uczniowie starali się zagrać z rówieśnikami w nowe gry udostępnione przez Szkolny Klub Gier Planszowych. Ponieważ zmagania turniejowe wymagały dużego wysiłku od jego uczestników, w czasie trwania turnieju można było zregenerować siły, przy stole ze słodką bułką i sokiem zafundowanym przez sponsorów.

Na zakończeniu turnieju nie tylko na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody. Każdy uczestnik turnieju otrzymał upominek i pamiątkowy dyplom. Nagrody w V Turnieju Gier Planszowych ufundowali sponsorzy.

 

RELACJA FOTOGRAFICZNA

 

.