W dniach: 4, 9, 11 i 16 stycznia 2013 roku odbyły się wyjazdy do kina ,,Helios” oraz do Multikina w Rzeszowie na film pt. ,,Hobbit. Niewykła podróż”

Organizatorami oraz opiekunami wyjazdów dla poszczególnych grup byli:

klasy I A i I B – p. Anna Waszczuk, p. Iwona Misiorek

klasy II D i I E – p. Lucyna Woźny, p. Leokadia Krawiec

klasy I D, IC, III A – p. Aldona Wośko, p. Wacław Kołczak

klasy III B, III E – p. Katarzyna Szczyrek, p. Celina Cabaj.

     "Hobbit: Niezwykła podróż” to amerykańsko-nowozelandzki film fantasy z 2012 roku. Jest to adaptacja cieszącego się niezmienną popularnością arcydzieła „Hobbit, czyli tam i z powrotem” autorstwa J.R.R. Tolkiena. Reżyserii dzieła podjął się Peter Jackson, zaś scenariusz napisali Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson oraz Guillermo del Toro. Muzykę, podobnie jak w przypadku „Władcy pierścieni”, skomponował Howard Shore. Akcja filmu rozgrywa się w Śródziemiu 60 lat przed wydarzeniami „Władcy pierścieni”. W pierwszej części „Hobbita” poznajemy szczegóły niezwykłej podróży tytułowego bohatera, Bilbo Bagginsa, który bierze udział w spektakularnej wyprawie mającej na celu odzyskanie Ereboru – utraconego królestwa krasnoludów zagarniętego przez smoka Smauga.

      Mnóstwo efektów specjalnych jeszcze bardziej potęgowała technologia Dolby 3D Digital Cinema, w której to technologii młodzież oglądała film wykorzystując do tego specjalne okulary pasywne.

       Udział uczniów naszego Gimnazjum w projekcji filmu miał na celu realizację podstawy programowej z języka polskiego w zakresie analizy i interpretacji tekstów kultury, w tym dzieł filmowych.

 

 

 

RELACJA FOTOGRAFICZNA