obrazek                                                                                              ,,Nie liczy się, co robimy ani ile robimy,

                                                                                                   Lecz to, ile miłości wkładamy w działanie”

                                                                                                                             Matka Teresa z Kalkuty

               

 

Kiermasz świąteczny

 

W dniach  18 -19 grudnia  odbył się w naszej szkole kiermasz świąteczny.

Młodzież zrzeszona w szkolnych kołach PCK i Caritasu  pod opieką p. M. Jarosz i D. Ozgi przygotowała ozdoby świąteczne m.in. bombki przyozdobione cekinami i wstążkami, stroiki, aniołki z krepiny, choinki z piernika i szyszek jodły i sosny. Członkowie kół przygotowali też w domach różnego gatunku kruche  ciasteczka, które ładnie zapakowane stanowiły słodką   pokusę dla uczniów gimnazjum.

Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na rzecz  w akcji ,,Adopcja serca” oraz potrzebujących  uczniów z naszej szkoły i najbliższej okolicy.

 Akcja ,,Adopcja serca”  polega na pomocy dzieciom w Kamerunie. Wiele dzieci  z  afrykańskich rodzin nie uczęszcza do szkoły, ponieważ nie mają środków na opłacenie nauki.

 Młodzież postanowiła, że dołoży wysiłku i spróbuje zebrać konieczną sumę na opłatę nauczania w szkole, potrzebne książki, zeszyty i przybory szkolne dla   chłopca Jacgues’a  Vigna Mekok’a.

  W akcję najmocniej  zaangażowali się członkowie koła z klasy IIIa: Marlena Świerad Kasjana Świerad Łukasz Duwer oraz z klasy Ia Paulina Trela Rafaela Szteliga i Agnieszka Arciszewska.

Na kiermaszu można było kupić także prace gimnazjalistów  przygotowane w ramach konkursu ogłoszonego przez Samorząd Uczniowski, którym opiekuje się p. Magdalena Miś.

Do kiermaszu chętnie przyłączyła się społeczność Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Marii Kantora w Wielopolu Skrzyńskim,

Zgromadzone na kiermaszu ozdoby świąteczne i ciasteczka chętnie nabywali Dyrektor Gimnazjum , nauczyciele, pracownicy oraz uczniowie.

 

                  Cieszy fakt ogromnego zaangażowania członków kół Caritasu i PCK w przygotowanie kiermaszu świątecznego i duże serce z jakim pracowali na rzecz   pomocy drugiemu człowieki.

 

mgr Małgorzata Jarosz

RELACJA FOTOGRAFICZNA