Spotkanie Szkół Promujących Zdrowie

 

Dnia 6 czerwca2013 roku w Domu Kultury w Niedźwiadzie Górnejodbyła się

się I Konferencja Szkół Promujących Zdrowie Powiatu ROPCZYCKO – SĘDZISZOWSKIEGO pod hasłem:” SZKOŁA TO MÓJ MAŁY WIELKI ŚWIAT”.

Organizatorem  spotkaniabył Zespół Szkół w Niedźwiadzie Górnej.Honorowy patronat nad imprezą objęli Burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak wraz z Starostą Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego Stanisławem Ziemińskim.

W pierwszej części konferencji głos zabrała koordynator Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie rejon Dębica - pani Anna Szczepanik,  a następnie odbyła się prezentacja dwunastu szkół promujących zdrowie powiatu ropczycko – sędziszowskiego.

Nasze gimnazjum przygotowało prezentację „ Wspieramy talenty”. Do utworu zaśpiewanego przez  gimnazjalistkiJoannę   i Anetę Andreasik, układ taneczny z obręczami przedstawiła Iwona Pociaskz klasy II c.

W drugiej części konferencji  uczestnicy wysłuchali wykładu  lekarza med. Jana Dostycha na temat. „Współpracy szkół z placówkami zdrowotnymi w oparciu o realizowany kodeks walki z rakiem”

Na zakończenie konferencji, po okolicznościowych wystąpieniach wręczono podziękowania i upominki osobom szczególnie zaangażowanym w promocję zdrowia.

Na koniec zaproszono uczestników do zwiedzanie wystawy przygotowanej przez uczestników konferencji.Każda szkoła wystawiała prezentację swoich działań z zakresu promocji zdrowia.

 Konferencję zakończył  poczęstunek – „ Degustacja tego co zdrowe i dobre”.

 

Anna Waszczuk

RELACJA FOTOGRAFICZNA

 

 

 

 

.