Na przełomie marca i kwietnia uczniowie naszej szkoły podjęli „zmagania” z fizyką. W tym czasie obyły się dwa konkursy fizyczne:  „Konkurs Zadań Doświadczalnych” oraz konkurs „Młody Einstein”.

Oba konkursy były koordynowane w naszej szkole przez panią Alicję Paryś, a ich organizatorem jest Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Przemyślu.

W „Konkursie Zadań Doświadczalnych” wzięło udział 7 uczniów, którzy przez 90 minut zmagali się z zadaniami doświadczalnymi. Uczestnicy Konkursu samodzielnie wykonywali pomiary, obliczenia i odpowiadali na pytania, które wyświetlane były  w formie symulacji komputerowych. Z taką forma zadań najlepiej poradziła sobie Justyna Cabaj z klasy 2D. Drugie miejsce zajęła Wioletta Rymut z klasy 3C, a trzecie Kacper Cabaj – klasa 2D.

Drugi konkurs, w którym uczestniczyło 8 śmiałków, to konkurs „Młody Einstein”.  Uczestnicy etapu szkolnego rozwiązywali test składający się z pytań i zadań zamkniętych (jednokrotnego wyboru) i zadań otwartych. Zadania nie należały do najłatwiejszych, gdyż były to zmagania młodych następców Alberta Einsteina. Najlepiej z zadaniami poradziła sobie Monika Andreasik z klasy 3D. Równie dobry wyniki i wyróżnienia w tym konkursie uzyskali: Justyna Cabaj (2D), Aneta Andreasik (3D), Dominik Książek (3D).

Wszystkim uczestnikom, a szczególnie zwycięzcom konkursów gratulujemy i zachęcamy do dalszych potyczek z fizyką, która jest może nieco trudną, jednak bardzo ciekawą i pasjonującą dziedziną nauki.