21 marca 2013 roku w Zespole Szkół w Siedliskach Bogusz odbył się finał międzywojewódzkiego konkursu interdyscyplinarnego "Megamózgi", którego patronat objął Kurator Oświaty w Rzeszowie natomiast patronem medialnym były gazety "Obserwator" oraz "Nowiny".

Tematyka konkursu obejmowała dziedziny przedmiotów matematyczno-przyrodniczych ze szczególnym uwzględnieniem informatyki, I pomocy, bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Nasze Gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie: Bieszczad Rafał, Chodak Katarzyna i Wójcik Ewa, opiekunem grupy i organizatorem konkursu w szkole był p. Wacław Kołczak.

W konkursie brały udział zespoły uczniowskie ze szkół z województwa lubelskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Spośród 33 szkół z tych województw do kolejnego etapu zakwalifikowało się 16 zespołów uczniowskich..

Następny etap wyłonił 11 zespołów, które 21 marca spotkały się w ścisłym finale w Zespole Szkół w Siedliskach Bogusz.

Po zaciętej rywalizacji obejmującej test pisemny oraz 10 dyscyplin konkursowych nasi uczniowie zajęli wysokie 6 miejsce zdobywając w sumie 34 punkty czyli tylko 1 punkt mniej niż drużyny z miejsca 4 i 5 oraz 3 punkty mniej od drużyny z miejsca 3. Tak niska różnica punktowa świadczy o bardzo wysokim poziomie wszystkich uczestników konkursu jak i o zaciętej walce do ostatniego zadania.

Za zdobyte 6 miejsce uczniowie otrzymali pamiątkowy dyplom oraz nagrody rzeczowe w postaci radioodtwarzaczy CD dla każdego ucznia.

Na zakończenie konkursu uczestnicy spotkali się na obiedzie, gdzie jeszcze raz mogli na gorąco podzielić się między sobą wrażeniami z rywalizacji, w której jak sami stwierdzili liczyła się wiedza i taktyka i troszeczkę szczęście.

© Wacław Kołczak

 

RELACJA FOTOGRAFICZNA