Finaliści III międzyszkolnego turnieju gier planszowych w Warszawie na ogólnopolskich rozgrywkach.

Noc z 23 na 24 czerwca dla finalistów międzyszkolnego Turnieju Gier Planszowych okazała się być bardzo krótka nie tylko , ze względu na wypadające tej nocy Sobótki. O godzinie 03.00 grupka czterech uczniów – zwycięzców gimnazjalnego Turnieju Gier Planszowych, wyjechała wraz z opiekunami: panią Bogumiłą Matysek i panią Alicją Paryś do Warszawy na ogólnopolskie rozgrywki gry „Super Farmer”. Na miejsce turniejowych zmagań uczniowie: Dominik Cabaj –1a, Krystian Świętoń – klasa 1c, Michał Kuś – SP Wielopole oraz Kacper Dunaj – SP Ropczyce, dotarli o godzinie 10.00. Ogólnopolski finał rozgrywek „Super Farmera” odbywał się w Muzeum Powstania Warszawskiego. Do udziału w rozgrywkach zgłosiło się 150 uczniów z całej Polski. Nasza drużyna zmagała się z uczniami z Warszawy, Malborka, Krakowa, Elbląga i innych szkół, których w finale było ponad 30.

Spotkanie finalistów Turnieju „Super Farmer” rozpoczęło się od zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego. Pani przewodnik oprowadzając uczniów i opiekunów po muzeum, opowiadała o   wydarzeniach rozgrywających się w stolicy naszego kraju, od 1 sierpnia 1944 roku do 5 października 1944. Po ponad półtora godzinnej „lekcji historii” uczniowie rozpoczęli zmagania Turniejowe. Uczestnicy rozgrywek stoczyli miedzy sobą cztery zacięte rundy, walcząc o miano Ogólnopolskiego Super Farmera. Na zakończenie Turnieju uczniowie otrzymali dyplomy oraz gry.

Dominik, Krystian, Michał i Kacper wracali do domu, w bardzo dobrych nastrojach, pomimo dużego zmęczenia, planując wyjazd na kolejny Ogólnopolski Turniej Gier Planszowych.  

RELACJA FOTOGRAFICZNA