Wystawienie spektaklu pt. „Mój Chrystus połamany” w Brzezinach

 

28 marca br. to jest w  Wielki Czwartek w Domu Ludowym w Brzezinach szkolna grupa teatralna naszego Gimnazjum zaprezentowała mieszkańcom Brzezin spektakl pt. „Mój Chrystus połamany”. Premiera odbyła się w  Gimnazjum podczas rekolekcji szkolnych. Głównym przesłaniem wystawionego przedstawienia było zwrócenie uwagi na rolę, jaką w naszym życiu pełni krzyż. Czy jest tylko kawałkiem drewna wiszącym na ścianach lub pustym symbolem naszej wiary? Czy też może oznacza coś więcej?

Po gromkich oklaskach, jakie po wystawieniu spektaklu otrzymali aktorzy od zebranej na sali publiczności można wywnioskować, iż przedstawienie naprawdę się podobało.  Z pewnością każdy ma indywidualne przemyślenia  i opinię o treściach przedstawionych w spektaklu. Nie ulega jednak wątpliwości, że misterium wprowadziło w nastrój zadumy i nadziei oraz wybrzmiało w nim przesłanie świąt Wielkiej Nocy.

Szczególnie ważne dla młodych aktorów było to, że wśród widzów znaleźli się rodzice naszych szkolnych aktorów, którzy znaleźli czas, aby podziwiać talent swoich dzieci, nie tylko aktorski,  ale i wokalny.

Szkolna grupa teatralna w sposób formalny rozpoczęła swoją działalność 12-go stycznia br. Działa w ramach projektu „Warsztaty teatralne dla młodzieży gimnazjalnej” prowadzonego przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wielopolskiej im. Tadeusza Marii Kantora. Uczestnicy warsztatów spotykają się w soboty w godzinach od 9- ej do 14-e j. Zajęcia prowadzone są przez panią Katarzynę Szczyrek, zaś opiekę merytoryczną nad projektem pełni pani Dorota Łuszcz.  Wszyscy uczęszczający na zajęcia  poznają tajniki pracy aktora,  ćwiczą ruch sceniczny, emisję głosu, dykcję, samodzielnie  przygotowują dekoracje, a przede wszystkim   biorą udział w spektaklach. Również w spektaklu „Mój Chrystus połamany” wzięli udział niemal wszyscy młodzi aktorzy, a byli to:

Katarzyna Wojnarowska

Marcin Wojnarowski

Katarzyna Anna Wojnarowska

Joanna Andreasik

Aneta Andreasik

Barbara Andreasik

Wioletta Stasik

Rafał Stasik

Dominik Wojnarowski

Urszula Pietrucha

Monika Andreasik

Joanna Sikora

Marcelina Pacocha

Katarzyna Dziurdzik - scenografia

 

 

RELACJA FOTOGRAFICZNA