W ostatni piątek, tj. 20 grudnia w naszym Gimnazjum odbyła się uroczysta Wigilia .Inicjatorem tradycyjnej już Wigilii Szkolnej odbywającej się w naszym Gimnazjum był Dyrektor Gimnazjum mgr Stanisław Paryś.

 Tego dnia nie odbywają się zajęcia dydaktyczne, lecz cała społeczność szkolna gromadzi się przy wigilijnym stole, aby złożyć sobie świąteczne życzenia i połamać się opłatkiem. W Wigilii uczestniczyli również przybyli na uroczystość  goście : pan Robert Pieczonka –Przewodniczący Rady Gminy oraz pan Antoni Balicki- przewodniczący Rady Rodziców i jednocześnie  dyrektor ZOSiP w Wielopolu Skrzyńskim.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9-tej  częścią artystyczną  w wykonaniu klasy ID. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie tej klasy i mimo tego, że był to ich debiut,  nadspodziewanie dobrze zaprezentowali się swoim rówieśnikom i nauczycielom. Wykonana przez nich krótka inscenizacja nosiła tytuł „Rzecz o Herodzie”, którego znakomicie zagrał Kamil Podlasek. Występowi klasy ID towarzyszyły tradycyjne polskie kolędy przepięknie wykonane przez chór szkolny pod kierownictwem pana Tomasza Andreasika . Ewelina Walczyk – uczennica klasy IIIA również wspaniale  zaśpiewała kolędę „Mędrcy świata”.

Po tej części głos zabrał Dyrektor Gimnazjum mgr Stanisław Paryś. Podziękował wszystkim przybyłym na uroczystość, jak również wszystkim tym, bez których ta Wigilia Szkolna nie mogłaby się odbyć.

Następnie wszystkim zebranym gościom, nauczycielom, pracownikom obsługi oraz uczniom złożył życzenia świąteczno-noworoczne. Kończąc swoje wystąpienie Dyrektor Gimnazjum odczytał życzenia, które zostały przekazane na jego ręce od różnych osób i instytucji wspierających pracę naszej szkoły.

Dalszą część uroczystości poprowadził ks.mgr  Wiesław Lisowicz. Odczytał  fragment Ewangelii związany z narodzeniem Chrystusa, a po wspólnej modlitwie rozpoczęło się łamanie się opłatkiem i składanie życzeń. Kolędy, świąteczna dekoracja sali, choinki , palące się na stolach wigilijne świece - wszystko to sprawiło, że nastrój stal się prawdziwie świąteczny , ciepły i niemal rodzinny.

Po złożeniu życzeń wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu. Barszcz czerwony z uszkami i gołąbki zostały przygotowane przez panie z obsługi, co wymagało od nich nie lada wysiłku, tym bardziej chcieliśmy im za to serdecznie podziękować. Dziękujemy również tym , którzy przygotowali salę ( klasie IIIA oraz panu Pawłowi Zabiegłemu i panu Mieczysławowi Nodze ). Oryginalną świąteczną dekorację przygotowała pani mgr Wioletta Malska wraz z uczniami klas trzecich – uczestnikami zajęć artystycznych. Nad całością od strony artystycznej czuwały panie mgr Alicja Paryś oraz mgr Katarzyna Szczyrek.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy tym , którzy służyli nam pomocą przy przygotowaniu naszej tradycyjnej Wigilii, a  wszystkim  życzymy błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

               

 RELACJA FOTOGRAFICZNA