22 grudnia, jak każe szkolna tradycja, wspólną wigilią zakończyliśmy zajęcia w 2016 r. i rozpoczęliśmy okres Świąt Bożego Narodzenia.

Uroczystość wigilii szkolnej rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Gimnazjum, po którym młodzież przedstawiła okolicznościową akademię.

 Celem uroczystości było przybliżenie i podkreślenie wartości płynących z tradycji bożonarodzeniowych. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami.

Następnie głos zabrał Dyrektor Gimnazjum mgr Stanisław Paryś. Przywitał zebranych na uroczystości zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli, pozostałych pracowników Gimnazjum oraz uczniów. Przybliżył zebranym radość i doniosłość okresu świątecznego jak i całych świąt.

Po odczytaniu fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa i modlitwie księdza proboszcza, Pan Dyrektor złożył zebranym życzenia.

Wszyscy wypełnieni radosnym duchem Świąt Bożego Narodzenia dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia. Kolejnym punktem uroczystości była namiastka tradycyjnej wigilii. Świąteczny nastrój potęgowały dźwięki kolęd płynące cały czas z głośników.

 

RELACJA FOTOGRAFICZNA