19 czerwca 2013 roku uczniowie klasy II D wraz z wychowawczynią p. mgr Lucyną Woźny odbyli klasowy rajd do Brzezin, którego celem było poznanie najciekawszych miejsc i obiektów najbliższej okolicy – naszej małej ojczyzny - w szczególności zabytków sztuki sakralnej. Uczestnicy zwiedzili Kościół Parafialny pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa oraz Muzeum im. ks. Franciszka Wybrańca w Brzezinach.

W zabytkowym drewnianym kościele, którego początki sięgają 1501 roku, podziwiali niezwykłe dzieła sztuki sakralnej: architektoniczne, malarskie  i rzeźbiarskie.

Część rekreacyjną rajdu stanowił pobyt w obiekcie wypoczynkowym państwa Barbary i Marka Chmurów. Gimnazjaliści pod opieką wychowawczyni bardzo miło  spędzili czas  przy wesołej zabawie i smacznych kiełbaskach z grilla.

====================================================================,

 

24.06.2013r uczniowie klasy IIa wraz z wychowawczynią mgr Jadwigą Gawron byli na ognisku klasowym w Brzezinach. Mimo pochmurnej pogody wszyscy dobrze bawili się.  Wykorzystali istniejący sprzęt czyli trampolinę, boisko do piłki siatkowej, huśtawkę, a także tańczyli. Najbardziej oczekiwanym punktem programu była kiełbaska przygotowana przez właścicieli gospodarstwa - apetyty dopisywały. Wszyscy wzięli udział w zabawie o fanty, a najwięcej emocji było podczas wykupywania swych rzeczy. Cała grupa rozśpiewała się i ma chęć przybycia tam jeszcze kiedyś.

 

====================================================================

 

W dniu 26.06.2013 młodzież klas IC i ID wraz z wychowawcami p. Pawłem Wośko i p. Wacławem Kołczakiem udała się na rajd turystyczny – integracyjny na Górę Chełm.

Oprócz wspinaczki na szczyt młodzież spędziła czas na grach i zabawach oraz pieczeniu kiełbasy.

 

====================================================================

 

W dniu 27 czerwca br młodzież z klas IIID i IIB pod opieką wychowawców: p. Dominiki Ozga oraz p. Aldony Wośko udała się do gospodarstwa agroturystycznego w  Brzezinach, które prowadzą państwo Chmurowie.

Impreza rozpoczęła się od pieczenia kiełbasek i ziemniaków w ognisku. Następnie uczniowie, mając do dyspozycji trampolinę, boisko do piłki siatkowej, plac zabaw aktywnie spędzili czas na  świeżym powietrzu.  Razem z nauczycielkami rozegrali kilka "wspaniałych" meczy w siatkę. Wszyscy bardzo chętnie korzystali z trampoliny, przed którą ustawiała się kolejka. W przerwach można było "posilić się" lub ogrzać przy ognisku. Zgromadzonym czas umilała muzyka. Uczniowie dobrze się bawili a czas mijał bardzo szybko.

Po mile spędzonym popołudniu wszyscy z uśmiechami na twarzach wrócili do domów.      

 

RELACJA FOTOGRAFICZNA